Login    

Przedszkole Sióstr elżbietanek Ostrów Wlkp.

Złota myśl


 

 

 


 

 

 

 
Aktualności

Kochani! Wiecie już, że warto czytać, poznaliście, jak powstaje książka. Dzisiaj proponujemy Wam, abyście zabawili się w ilustratora książki i zaprojektowali okładkę swojej ulubionej książeczki. Pracę plastyczną wykonajcie dowolną techniką i w dowolnym formacie. Jeśli macie ochotę i czas, możecie stworzyć swoją własną książkę. Wymyślcie historię, tytuł książki i wykonajcie ilustracje. POWODZENIA!   


Proponujemy Wam prostą i świetną zabawę ruchową KLASY. Jest to zabawa, w którą grali Wasi rodzice i dziadkowie. Gra w klasy rozwija skoczność, zręczność, koordynację i równowagę. Do zabawy potrzebujecie kawałek prostego terenu, kamyk oraz kredę. Na podłożu kredą malujemy planszę tzw. chłopka i możemy przystąpić do zabawy.

Zasady gry są bardzo proste. Rzucamy kamyk na pole nr 1, wskakujemy na to samo pole, podnosimy kamyk i dalej skaczemy, stawiając nogę / nogi na osobne pola. Potem już tylko zmieniamy kolejno pole dla kamyka (2,3, itd.), zasada ta sama jak przy pierwszym skoku. Dla początkujących graczy proponuję skoki obunóż, po pewnym czasie próbujcie skakać na jednej nodze. Jest kilka wersji tej zabawy. Porozmawiajcie, jak grali Wasi rodzice i zaproście ich i rodzeństwo do wspólnej zabawy. A oto filmik, który zaprezentuje zasady gry w KLASY:

GRA W KLASY   


Kochane Dzieci! Zapraszamy Was do wykonania zadań: 1. nalezy połączyć obrazek z cieniem, 2. odnaleźć drogę w labiryntach bajkowych. Powodzenia!

         


Kochane Dzieci! Poniższy link zawiera dwa rodzaje zadań: 1. należy połączyć kropki zgodnie z numeracją tak, by powstał kontur obrazka, a następnie możecie go pokolorować; 2. należy pokolorować obrazek zgodnie z przypisanym do liczby kolorem. Zadania są i trudniejsze i łatwiejsze. Ale wiemy, że poradzicie sobie z nimi doskonale, bo jesteście bardzo zdolne! Trzymamy kciuki!

  


Moi Kochani! Proponujemy Wam rozsypankę obrazkową. Poproście Rodziców, aby wycięli Wam poszczególne produkty z załącznika z pierwszej strony. Następnie spróbujcie dopasować, w którym sklepie można kupić dany produkt. Możecie wymyślić i narysować swoje inne przedmioty i pobawić się z Rodzicami, Rodzeństwem lub Dziadkami. Miłej zabawy!

  


Dzisiaj dowiemy się jak powstaje książka i jaką drogę musi przebyć, zanim trafi do księgarni, biblioteki i w końcu do naszych rąk. Poproście rodziców, aby przeczytali Wam poniższy wiersz, dzięki któremu poznacie osoby związane z powstawaniem książek. Następnie zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmu

  Read More...


Dzisiaj chcemy Wam przypomnieć o tym, że książki trzeba szanować i o nie dbać. Na początek przeczytajcie „PROŚBĘ KSIĄŻKI”, a następnie zapoznajcie się z KODEKSEM KORZYSTANIA Z KSIĄŻEK.

"PROŚBA KSIĄŻKI"

Nie pisz i nie rysuj na mych kartkach,
bowiem wkrótce będę nic nie warta.
Nie zaginaj rogów, używaj zakładki,
na półce stawiaj, dbaj o me okładki.
Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz,
wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.
Gdy się ze starości zacznę rozlatywać,
spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.
Nie czytaj, gdy jesz, nie brudź mnie rękami,
to ci będę służyć całymi latami.
  Read More...


Kochane Przedszkolaki 😍 Jak spędzić dobrze wakacje? Oto jest pytanie. Nawet nasi przyjaciele: BOLEK I LOLEK oraz REKSIO, mieli z tym spore kłopoty. Czasem płatali sobie figle, innym razem spotykało ich niebezpieczne wydarzenie. Mimo wszystko, do domu wracali szczęśliwi. Zresztą..., sami zobaczcie jakie mieli przygody i oceńcie, co było w nich dobre a co złe. Co można, a czego nie wypada🤗😎

         

           


Zachęcamy Was do rozruszania się w rytmie disco. Dzisiaj nauczycie się układu tanecznego  „Sałatka owocowa z polewą czekoladową”. Spróbujcie przećwiczyć kilka razy ten układ z instruktorką. Po ćwiczeniach, aby zregenerować siły i uzupełnić witaminy możecie zrobić pyszną sałatkę z waszych ulubionych owoców.

  


Kochane Dzieci! Chcemy zachęcić Was do czytania książek, ponieważ czytanie przynosi wiele korzyści. Czytanie niesie za sobą wiele pozytywnych skutków. Przede wszystkim rozwija słownictwo i wyobraźnię, pogłębia naszą wiedzę, a także daje poczucie, że w właściwy sposób wypełniamy czas wolny. Czytanie bardzo poprawia koncentrację i pamięć, wpływa na nasz nastrój, uspokaja. Starszaki już samodzielnie mogą czytać książeczki dla dzieci, natomiast młodsze dzieci zachęcam, aby poprosili rodziców, aby codziennie czytali im książkę, np. przed snem.
Proponujemy Wam, abyście obejrzeli bajkę pt. „WARTO CZYTAĆ”: 
  


Page 2 of 33First   Previous   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Last   
 
Reklama