Login    

Przedszkole Sióstr elżbietanek Ostrów Wlkp.

Złota myśl


 

 

 


 

 

 

 
Aktualności

  


Hello Children! Poniżej udostępniamy Wam karty pracy od Pani Celinki. spróbujcie zrobić zadania samodzielnie lub poproście o pomoc Rodziców. Powodzenia!

    


Kochane Przedszkolaki! Zapraszamy Was dziś do zabawy z farbami. Spróbujcie pomieszać podstawowe kolory (żółty, czerwony, niebieski) farb wg instrukcji a dowiecie się jakie kolory otrzymacie :-)  Następnie namalujcie obraz przedstawiający widok z waszego okna   Miłej zabawy z farbami! (żródło: kodowanie na dywanie)


    


Zapraszamy Was do stworzenia własnego sensorycznego toru przeszkód. Wykorzystajcie przedmioty, materiały, które macie w domu. Będzie to wspaniały masaż stóp. Na filmiku Ania maszeruje po kawałku sztucznego futra, folii bąbelkowej, ręczniku, kawałku sztucznej trawy. Następnie masuje nogi fasolą i drobnymi kamykami.  Kolejna przeszkoda to chód po skakance i papierowych wytłaczankach.  Następnie Ania wchodzi na zmianę do ciepłej i zimnej wody (to zadanie można powtarzać kilkakrotnie), wyciera nogi i siada na krzesełku, chwyta różne przedmioty stopami i wkłada do pudełka. Ćwiczenia te pobudzają krążenie w stopach,  hartują, a także przeciwdziałają płaskostopiu. Zapraszamy do zabawy! Poniżej przykładowy filmik.

drive.google.com/file/d/1of-Hw0HGrDxau7neTgyyBkMgvHJHHY_1/view   


Dnia 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wszyscy wiemy, jak ważną rolę pełnią w naszym społeczeństwie Panowie Strażacy. Z tej okazji zachęcamy Was Kochane Dzieci do rozwiązywania zadań związanych z tym zawodem.

Dzień Strażaka... karty pracy

Strażak - zabawa w podskokach   


W związku ze zbliżającymi się Świętami Narodowymi majowymi zapraszamy do obejrzenia zdjęć Przedszkolaków w barwach narodowych i ze symbolami Polski. Przejdź do GALERII ZDJĘĆ...

  


Przedstawiamy kilka gier i zabaw o tematyce związanej z Polską. Kochane Dzieci, zaproście do zabawy swoich Rodziców, Rodzeństwo czy Dziadków i razem odkrywajcie naszą piękną Ojczyznę!

1. Memory - Należy wydrukować krążki w dwóch egzemplarzach memory Polska 1 i memory Polska 2 x2. Krążki kładziemy obrazkiem do dołu. Pierwsze osoba odkrywa dwa obrazki jeśli będą identyczne, to zabiera je do siebie i próbuje szczęścia kolejny raz, aż do momentu popełnienia błędu. Jeśli popełni błąd, to odwraca krążki obrazkiem do dołu. Wygra ta osoba która uzbiera więcej krążków.

2. Polska Sudoku...   Read More...


Zbliżają się święta majowe. 1 maja obchodzimy Święto Pracy. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Flagi  to jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce. Ustanowione zostało w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.  3 maja to Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja oraz Święto Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się do Maryi, powierzając jej losy naszego kraju. 
W związku ze zbliżającymi świętami chcemy przypomnieć Wam symbole narodowe naszego kraju:

SYMBOLE NARODOWE... link

JESTEM POLAKEM piosenka... link

.   


Kochane Dzieciaki, 29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca, dlatego zapraszamy Was do wspólnej zabawy tanecznej.
Piosenka „Ręce do góry”... link
    


Page 10 of 33First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Last   
 
Reklama