Zajęcia z hortiterapii

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2022-09-28 | Views: 266

Pierwsze zajęcia z hortiterapii, czyli terapii ogrodem odbyły się w Dniu Jabłka. Na początku dzieci samodzielnie zbierały jabłka w sadzie. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce z chustą animacyjną i mniprzedstawienie "Entliczek-pentliczek". Dzieci mogły dotknąć, obejrzeć, powąchać i spróbować tych pysznych owoców. Przejdź do GALERII ZDJĘĆ...

Porównywały ich różnokolorowe skórki, szukały dziurek po robaczkach, a podczas jedzenia - ogonków i pestek w gniazdkach nasiennych. Przez chwilę na ogrodzie pojawiła się patelnia z klocków, na której dzieci jako naleśniki zawijane były w chustę z dodatkiem kawałków jabłek (woreczki z grochem, piłeczki sensoryczne). Każde dziecko-naleśnik udekorowany  został polewa i posypką w ramach masażyku. Dalsza częśc zajęć odbyła się w jadalni. Tam również było dużo zabawy. Wszystkim spodobały się wierszyki-masażyki. Z pomocą pań dzieci przygotowały pyszny i zdrowy sok z jabłek. Zabawa pachnącą jabłkoliną z wytłoczyn po soku zakończyła to wesołe spotkanie.