WAKACJE 2021

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2021-07-11 | Views: 206

W imieniu Dzieci i własnym zapraszamy do obejrzenia naszych wakacyjnych filmów edukacyjnych. Lato to gorący czas niekoniecznie sprzyjający maleńkim owadom. Dlatego Biedronki przygotowały dla pszczółek własne poidelko, w którym nigdy nie brakuje świeżej wody systematycznie wymianianej. Do kolekcji dołączyły pajaki, osobiście złowione przez dzieci.  Zobacz FILM1...    Zobacz FILM2...

Pajączki otrzymały nowe, szklane domy i znakomicie się w nich odnalazły, snując delikatne pajęczyny. Siostra Jadwiga dokarmiała je muchami, które sama upolowała. Gorzej miewa się sprawa ze ślimakami - to ogromniaste łobuziaki. Wyjadły dziurę w chustce i uciekły... I tak było każdego dnia. Siostra stwierdziła, że ślimaki są najtrudniejsze w oswajaniu. Teraz dzieci robią na placyku malutkie poidełka z foremek do piasku i ratują każdą napotkaną małą pszczółkę. Mówiąc o pszczołach dzieci przygotowały bułeczki z dodatkiem miodku, który jest zdecydowanie zdrowszy od cukru i dzięki któremu drożdże lepiej fermantują. Mniam - bułeczki wyszły pyszne!!