Rok szkolny 2020/2021

Ufoludki - praca plastyczna

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2021-04-13 | Views: 263

Proponujemy Wam zabawę plastyczną z masą solną. Możecie z masy solnej wykonać UFOLUDKA lub dowolną postać, zwierzątko czy przedmiot. Przepis na masę solną jest bardzo prosty. Do jej przygotowania potrzebujemy trzech składników:  mąki, soli i wody. Wystarczy Wam 1 szklanka mąki, 1 szklanka soli i około pół szklanki wody. Do miski wsypujemy mąkę i sól, mieszamy ze sobą i dodajemy w małych ilościach wodę. Łączymy ze sobą składniki. Wykładamy ciasto na stół lub stolnicę i wyrabiamy około 5 minut, aż ciasto będzie gładkie.

Z kawałków ciasta robimy swoje rzeźby, które zostawiamy do wyschnięcia. Po około kilku dniach możecie pomalować swoje dzieła farbkami. Życzymy Wam wspaniałej zabawy!
Do podstawowego przepisu na masę solną możemy dodać kakao, cynamon lub kurkumę. Każdy z wymienionych dodatków w naturalny sposób zmieni kolor masy. Kurkuma nada masie żółty kolor, cynamon beżowy, a kakao brązowy. Kolorowy, sypki brokat również zmieni kolor masy solnej.