Rekolekcje Wielkopostne

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2017-03-09 | Views: 620

W dniach od 06 do 08 marca 2017 przedszkolaki z wszystkich grup brały udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, które prowadził nasz wspaniały Rekolekcjonista Ksiądz Prałat Tomasz Ilski.

I dzień - "Miłosierny Samarytanin" - historia pomagania, zwrócenie uwagi dzieciom, jak ważne jest, by pomagć innym, którzy tej pomocy chcą i oczekują;

II dzień - "Zabłąkana Owieczka" - opowieść o Jezusie, który szuka nas "Owieczek";

III dzień - "Syn Marnotrawny" - historia kochającego Ojca, ważna rola taty w życiu każdego dziecka. W tym dniu dzieci przeżywaly także Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy i skupieniu, po czym przyjęly błogosławieństwo.

Aby przybliżyć dzieciom ww. tematykę Ksiądz Prałat używał rekwizytów teatralnych, a historie przedstawiał w scenkach pantomimicznych. Podczas rekolekcji Przedszkolaki uwielbiały Boga śpiewaniem pięknych pieśni religijnych przy akompaniamencie muzycznym Siostry Jadwigi. Przejdź do GALERII ZDJĘĆ...