Login    

Przedszkole Sióstr elżbietanek Ostrów Wlkp.

Złota myśl

 

 

 

 

 
Rok szkolny 2020/2021

Proponujemy Wam zrobienie z rodzicami pysznej i zdrowej SAŁATKI OWOCOWEJ. Poniżej na zdjęciach znajdziecie potrzebne składniki oraz sposób wykonania. Życzymy SMACZNEGO!!

        

    


Kochane PrzedszkolakI Wiecie, że SPORT TO ZDROWIE i że W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH, dlatego zachęcam Was do rozruszania swojego ciała i przypomnienia sobie pozycji wyjściowych do ćwiczeń. Ćwiczcie wspólnie z Rodzicami lub Rodzeństwem i słuchajcie poleceń trenera. Przejdź do Pozycje wyjściowe do ćwiczeń-film
    


W kolejnym zadaniu propnujemy Wam wykonanie pracy plastycznej. Możecie zrobić świnkę, krówkę lub konika. Do przygotowania pracy plastycznej potrzebne będą: blok techniczny, papier kolorowy, klej, nożyczki, ołówek, kredki, farby lub plastelina. Do wykonania każdego zwierzątka potrzebne będą dwa kółka mniejsze i większe, które malujemy kredkami, farbami lub wyklejamy plasteliną na kolor wybranego zwierzątka. Następnie wykonujemy z papieru małą harmonijkę, którą przyklejamy pomiędzy dwa kółeczka. Dzięki temu nasza praca będzie przestrzenna. Następnie z kolorowego papieru wycinamy zwierzakom uszy, ogony i nogi. Na koniec malujemy oczy i kopyta… ZWIERZĄTKO GOTOWE.
Pomocą przy robieniu pracy będą poniższe zdjęcia.

    
    


Dzisiaj chcemy Was zabrać na wycieczkę na wieś, aby poznać zwierzęta gospodarskie. W tradycyjnym gospodarstwie żyje wiele zwierząt, dzięki którym ludzie mają głównie pożywienie. Dzięki zamieszczonym poniżej materiałom przybliżymy Wam życie na gospodarstwie rolnym.

Kliknij PREZENTACJA   Read More...


Kochane Dzieci! Przygotowaliśmy dla Was zagadki o zwierzętach żyjących w wiejskich zagrodach. Zagadki i ich rozwiązania zamieszczone są w poniższej prezentacji. Życzymy Wam świetnej zabawy!

ZAGADKI O ZWIERZĘTACH  kliknij   


Kochane Przedszkolaki! Spacerując po terenie naszego Przedszkola i na placu zabaw zauważyliśmy, że wiosna do nas zawitała. Na dobre obudziły się biedronki, motyle cytrynki i rusałki, kowale bezskrzydłe, komary i muchy. W parku zakwitły fiołki, zawilce i ziarnopłony wiosenne oraz inne kwiaty. Nasze obserwacje utrwalilismy na zdjęciach, popatrzcie na nie w galerii i zobaczcie jak piękna jest przyroda. Zachęcamy Was do rodzinnego spaceru do parku, lasu czy na łąkę w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Przejdź do GALERII ZDJĘĆ...   Read More...


Wirujące pisanki są bardzo łatwe do wykonania. Nawet najmłodsze dzieci przy pomocy rodziców wykonają to zadanie. Do wykonania tej pracy potrzebne będą: ołówek, nożyczki, kredki, pisaki lub farby oraz igła i nitka. Najpierw na kartce rysujemy cztery jajka różnej wielkości i wycinamy je. Wycięte kształty zdobimy po obu stronach kredkami, pisakami lub farbkami. Kolorowe pisanki układamy na stole i nawlekamy igłę. Przeciągamy nitkę przez wierzchołek największej pisanki i zaokrąglony koniec następnego co do wielkości jajka. W taki sam sposób łączymy ze sobą wszystkie pisanki. Przez wierzchołek najmniejszego jajka przeciągamy dłuższy kawałek nitki, na który zawieszamy całą dekorację.                        PRZYKŁADOWE ZDJĘCIE   


Kochane Przedszkolaki! Chcemy Was zachęcić do aktywności fizycznej. Ćwiczenia te możecie wykonywać w mieszkaniu lub na podwórku. Do zabawy zaproście swoich rodziców i rodzeństwo. Potrzebna nam będzie kreda lub taśma malarska. Przy ich użyciu rodzice lub starsze rodzeństwo namalują lub wykleją drabinkę koordynacyjną.
Zestaw ćwiczeń możecie obejrzeć na zamieszczonym filmiku: KLIKNIJ TUTAJ   


Kochane Przedszkolaki i Rodzice! Na ten trudny czas pandemii i ograniczonej działalności Przedszkola chcemy Wam zaproponować częste odwiedzanie naszej Strony Internetowej, gdyż Panie Wychowawczynie co jakiś czas będą przekazywać ciekawe zadania i możliwości aktywnego spędzanie czasu wolnego. Już wkrótce pojawi się pierwsza propozycja, a za nią bedą kolejne. Zapraszamy do wykonywania zadań i dzielenia sie z innymi efektami pracy!   


  


Page 10 of 27First   Previous   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Next   Last