Login    

Przedszkole Sióstr elżbietanek Ostrów Wlkp.

Złota myśl

 
Archiwum Aktualności 2019/2020

Kochani Rodzice. Czas, aby z naszymi Pociechami utrwalić poznane wiadomości ze znajomości cyfr oraz liter. Można to uczynić za pomocą kart demonstracyjnych, które podajemy ze strony MALUCH W DOMU. Karty należy wydrukować, czasami w duplikacie, aby w ten sposób nie tylko czytać i liczyć, ale również - segregować litery lub cyfry na ustalone wcześniej z dzieckiem zbiory. Pociętymi kartami można także bawić się jak w tradycyjnym  MEMORY. Powtórka zaprezentowana w ten sposób będzie nie tylko nauką, ale i miłą zabawą dla naszych Przedszkolaków. Zapraszamy ;)

    


8 czerwca obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Oceanów, dlatego zachęcam Was do zapoznania się z kartami edukacyjnymi zamieszczonymi w poniższym linku. Życzymy Wam miłej edukacyjnej zabawy.

Zapraszamy Was również do wysłuchania piosenek związanych z tematyką oceanu:

Kolorowa rybka

Gdzieś w głębinach morskich fal   


Image: Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1972 roku. Tego dnia przypomnienie o głównych problemach ekologicznych oraz poszukiwanie ich rozwiązań staje się sprawą wspólną. Każdy może się dołączyć do świętowania , wystarczy rozejrzeć się na własnym podwórku i w domu. A oto wskazówki, które możemy zastosować: segreguj odpady, używaj na zakupach toreb bawełnianych, pij przefiltrowaną wodę z kranu lub przegotowaną, nie używaj do picia słomek, kupuj produkty na wagę, kupuj lokalne, sezonowe produkty, nie marnuj jedzenia, dbaj o drzewa, wyłączaj wszystkie urządzenia, których akurat nie używasz.
Tematem tegorocznego Światowego Dnia Ochrony Środowiska jest „Łączenie ludzi z przyrodą”. Organizacja Narodów Zjednoczonych zachęca wszystkich do zrobienia zdjęcia w swoim ulubionym miejscu w otoczeniu przyrody, a następnie zamieszczeniu na stronie Word Environment Day wraz z krótką informacją, dlaczego to miejsce jest dla nas szczególne. W ten sposób powstaje największy na świecie album o przyrodzie.


  


Kochane Dzieci! Poniżej znajdziecie materiały do powtórki i nauki nowego słownictwa w języku angielskim.

  


Kochane Dzieci! Zapraszamy Was do zrobienia takiego kogucika z kółek. Niech każdy kogucik będzie tak kolorowy jak wiosna!

    


Kochane Dzieci! Konkurs plastyczny o świętym Janie Pawle II został zakończony. Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszych zdolności artystycznych. Wszyscy Uczestnicy zasługują na pochwałę, dyplom i nagrodę! GRATULUJEMY! Autorzy prac to: Antek K., Kuba P., Majka, Paweł K., Wojtek, Olek O., Staś, Paulina, Iga, Amelka St., Bartek Sz., Nikodem K., Emanuel , Janek O.

           


Zachęcamy Was do rozruszania się przy akompaniamencie pianina. Dzisiaj poćwiczymy nie tylko ciało, ale i umysł - powtórzymy sobie cyfry. Zapraszamy do zabawy: „RAZ, DWA, TRZY – ĆWICZ I TY!”.

Ćwiczenia z liczeniem w podskokach...link   


Pewne zabawki „nie starzeją się” nigdy. Na pewno znacie zabawkę „bączek”, wirującą i grającą. Możecie z pomocą rodziców wykonać kolorowego bączka.

Potrzebne będą:

  • płyta CD
  • papier kolorowy
  • nożyczki
  • klej biurowy i super glue
  • patyczek do szaszłyków
  • korek od butelki
  • pinezka.


 
  Read More...


Kochane Dzieci! Zapraszamy Was do wykonania zadania zgodnie z poleceniami.

    


Kochane Dzieci! Wykonajcie zadania zgodnie z poleceniami.

  


Page 4 of 33First   Previous   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Next   Last