Login    

Przedszkole Sióstr elżbietanek Ostrów Wlkp.

Złota myśl

 
Archiwum Aktualności 2019/2020

Temat ekologii można poruszyć na zajęciach logopedycznych oraz zrobić to w bardzo ciekawy sposób. Rodzicu! Na chwilę zmień się w logopedę i podejmij to wyzwanie! Przedstawiamy Państwu bardzo ciekawe materiały i linki do wykorzystania w pracy z dzieckiem w domu. Korzystajcie z tych interesujących źródeł wiedzy!

1. Ćwiczenia narządów artykulacyjnych - rozgrzewka przed ćwiczeniami wymowy -
autor: mgr Joanna Rotyńska - prowadząca stronę logopestka.pl

2. Multimedialna gra
  Read More...


Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, którego obchodzimy 22 kwietnia zapraszamy Was Kochane Dzieci do wykonania takiego drzewka jako prezentu dla naszej Ziemi. Wielkość i kolorystyka dowolna. Przysyłajcie nam zdjęcia wykonanych prac, które nastepnie umieścimy na naszej stronie internetowej.

  


Zapraszamy Kochane Przedszkolaki do dokończenia rysowania obrazków. Jesteśmy przekonani, że z tym zadaniem poradzą sobie nie tylko starszaki. Powodzenia! 

  


Zapraszamy Was Kochane Dzieci do przeczytania krótkich czytanek wyrazowo-obrazkowych.

  


Kochane Przedszkolaki, przekazujemy Wam materiały dotyczące ochrony środowiska i segregowania odpadów.

Karty pracy... link

Kodeks Małego Ekologa... link

Bajka proekologiczna... link

Medale... link

    Read More...


Zapraszamy do wykonywania ćwiczeń z zastosowaniem małych poduszek. W ten sposób ćwiczy się nie tylko sprawność ruchową, ale także cały układ przedsionkowy i proprioceptywny.

  


Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił św. Jan Paweł II i jest ono obchodzone na całym świecie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Inspiracją do ustanowienia tego święta było pragnienie Pana Jezusa, które przekazał siostrze Faustynie Kowalskiej. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników". Pan Jezus prosił także św. Faustynę o namalowanie swojego wizerunku: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie". Obraz według wskazówek św. Faustyny namalował w 1934 r. Eugeniusz Kazimirowski.
Św. Faustyna była narzędziem w rękach Pana Boga. Była poddana woli Bożej.
Zachęcam Was do obejrzenia filmiku o życiu św. Faustyny Kowalskiej:
https://www.youtube.com/watch?v=984Jyp65J_Y

  


Zapraszamy Was Kochane Przedszkolaki do powtórzenia angielskiego alfabetu, a następnie połączcie kolejno literki na obrazku, by dowiedzieć się co ukryło się na obrazku.

       


Stemple robione widelcem to dobry pomysł, kiedy już kredki pójdą w chwilową odstawkę. Można z nich wykonać wiele ciekawych i interesujących ilustracji. Zachęcamy do kreatywnej zabawy. Poniżej przedstawiamy propozycje prac. A może wymyślisz coś innego?
             
Możesz też z pomocą rodziców sam wykonać farbę do malowania.

  


W poświątecznym nastroju zapraszamy Was Kochane Dzieci do wykonania poniższych zadań. Trudnością jest to, że sa to zadania w języku angielskim. Spróbujcie przeczytać i zrozumieć zamieszczone teksty. Powodzenia!

        


Page 12 of 33First   Previous   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Next   Last